Aktualności

Tymczasem w Legnicy...

 środa, 12 grudnia 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jozin and Grinch | 12zawodnik.pl
fot. Jozin and Grinch | 12zawodnik.pl

Działania legnickiej policji wymierzone w ruch kibicowski?

Chyba każda ekipa nie ma łatwego życia przez działania przedstawicieli pewnych służb. Wiele z sytuacji jest niezwykle dyskusyjna jednak w tym wszystkim jest część przypadków która najzwyczajniej jest wręcz absurdalna. O takich właście sprawach poinformowali kibice legnickiej Miedzi, którzy ponoszą prawne konsekwencje za... stanie na schodach czy ekspresyjne okazywanie radości po strzelonych bramkach swojego zespołu.

Więcej o sprawie w komunikacie ultrasów Miedzi Legnica.

Oficjalnie: Ekstraklasa w Canal+ i TVP.

 środa, 12 grudnia 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

NC+ i Telewizja Polska będą przez dwa najbliższe sezony transmitować rozgrywki Lotto Ekstraklasy.

To o czym mówiło się od dłuższego czasu, dzisiaj znalazł swoje odzwierciedlenie. Ekstraklasa SA podpisała umowy ze stacjami Canal+ i TVP w zakresie krajowych transmisji telewizyjnych rozgrywek w sezonach 2019/2020 oraz 2020/2021.

Najlepsza liga świata wraca więc do telewizji publicznej. Choć głównym nadawcą wciąż będzie Canal+, w TVP pokazane zostanie aż 37 spotkań. Dwuletnie prawa do transmisji sprzedano dwójce nadawców za łącznie 0,5 mld zł.

W Krakowie bez Portowców.

 wtorek, 11 grudnia 2018 r., dodano przez matredakcja

Derby Krakowa / foto: mateusz el  / 12zawodnik.pl
Derby Krakowa / foto: mateusz el / 12zawodnik.pl

Zamknięty sektor gości na stadionie Pasów.

Ciekawie zapowiadający się sobotni mecz Cracovii z Pogonią, na który początkowy Portowcy mieli udać się pociągiem specjalnym, odbędzie się niestety bez udziału kibiców gości.

Decyzją zarządu krakowskiego klubu, sektor gości został zamknięty. O sprawie poinformowało Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin, które zainicjowało już zwrot kosztów wyjazdowiczom, którzy planowali w ten weekend pojawić się w Grodzie Kraka.

Niestety nie znane jest na tę chwilę uzasadnienie powziętej decyzji. Domyślać się można jedynie, iż włodarze kierowali się animozjami między grupami kibiców i prewencyjnie zamknęli ta to spotkanie sektor dla przyjezdnych. Pozostaje pytanie czy to jest właściwe podejście do organizacji spotkań, bowiem kierując się tylko takim sposobem działania, każdy tego typu mecz, powinien odbywać się z udziałem tylko jednej grupy fanów.

Legioniści pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

 poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
fot. Bron / 12zawodnik.pl / Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

Piłka nożna dla kibiców.

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich podjął decyzję o zamknięciu sektora gości na stadionie w Gdańsku. Wczorajszy mecz Lechii z Legią odbył się więc bez udziału fanów stołecznego klubu. Nie oznacza to jednak iż legionistów zabrakło w Gdańsku. 

Niespełna 1,5 tysięczna grupa kibiców Legii udała się najpierw pod Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, gdzie odśpiewany został hymn państwowy i legijne pieśni. Następnie legioniści udali się pod stadion, gdzie mimo długiego oczekiwania nie została wpuszczona na obiekt.

Wigilia z Kibolem 2018.

 poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., dodano przez matredakcja

fot. Jerzman | 12zawodnik.pl
fot. Jerzman | 12zawodnik.pl

Kolejna odsłona świątecznej inicjatywy fanów Łódzkiego Klubu Sportowego.

W niedzielne popołudnie 9 grudnia 2018 roku w łódzkiej restauracji Saffron przy ul. Obywatelskiej odbyła się kolejna edycji „Wigilii z Kibolem” organizowanej przez środowisko fanów Łódzkiego Klubu Sportowego.

Wzięły w niej udział dzieci z Domu Dziecka oraz łódzkich świetlic środowiskowych. Tradycyjne świąteczne spotkanie jest uwielbiane przez najmłodszych nie tylko z powodu prezentów, którymi zostają obdarowani przez ełkaesiaków, ale przede wszystkim z powodu pełnej ciepła i radości atmosfery.

Wyjątkowa oprawa kibiców FC Basel.

 poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., dodano przez matredakcja

Oprawa w 3D.

W minioną niedzielę FC Basel pokonało na własnym stadionie FC Zurich 2:0. Spotkanie nie przeszłoby pewnie bez większego echa, gdyby nie wyjątkowa oprawa gospodarzy. 

Tuż przed rozpoczęciem spotkania, na trybunach pojawiła się sektorówka, która w zależności od założonych okularów 3D czy kąta patrzenia przedstawiała inny obraz.

Zdjęcia i materiały video prezentujące oprawę szwajcarskich kibiców błyskawicznie obiegły światowe media i zyskały popularność w serwisach społecznościowych.
 

Komisja Dyscyplinarna ukarała ŁKS, Radomiaka i Widzew.

 niedziela, 09 grudnia 2018 r., dodano przez matredakcja

zdjęcie ilustracyjne | fot. Paulina Szmid | 12zawodnik.pl
zdjęcie ilustracyjne | fot. Paulina Szmid | 12zawodnik.pl

Trzy kluby ukarane przez Komisję Dyscyplinarną PZPN.

Podczas czwartkowego posiedzenia Komisji Dyscyplinarnej działającej przy Polskim Związku Piłki Nożnej, powzięta została decyzja o ukaraniu trzech klubów - ŁKSu, Radomiaka i Widzewa.

Nie trudno się domyślić, że kary mają związek z zachowaniem kibiców wspomnianych klubów. Pirotechnika odpalona przy Bukowej przez fanów łódzkiego klubu skutkować będzie zakazem wyjazdowym obejmującym trzy najbliższe mecze w I lidze. Jeden mecz zakazu wyjazdowego spoczywa natomiast na Radomiaku za pirotechnikę w Bełchatowie.

Oprawa z użyciem pirotechniki jaką zaprezentowali kibice Widzewa podczas meczu ze Stalówką skutkować będzie uszczupleniem klubowej kasy o kwotę 2 tysięcy złotych.

Sondazwiń

Jerzy Brzęczek w dalszym ciągu powinnien być selekcjonerem reprezentacji?

Zobacz konieczniezwiń
TMK
IMMORTAL PASSION
Copyright © 2011 - SOWASPORT.COM.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: 4S NOWE MEDIA.
Nazwy i herby klubów zostały użyte w celach informacyjnych.
4S NOWE MEDIA